 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (25ZLH680MEFC10X16)
Rubycon 25ZLH680MEFC10X16
PartNo:
25ZLH680MEFC10X16
Manufacturers: Rubycon
Qty: 10530
Request Qty:
Description: CAP ALUM 680UF 25V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Bulk
Series:120 ATC
Capacitance:1000μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:40V
ESR (Equivalent Series Resistance):59 mOhm
Lifetime @ Temp#:8000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Type:-
Applications:Automotive
Ripple Current:3.15A
Impedance:49 mOhm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)