 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (25ZLS680MEFC10X16)
Rubycon 25ZLS680MEFC10X16
PartNo:
25ZLS680MEFC10X16
Manufacturers: Rubycon
Qty: 998
Request Qty:
Description: CAP ALUM 680UF 25V RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:125
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:Alchip? MVE
Capacitance:100μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:100V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:450mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)