 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (450VXH100MEFCSN22X25)
Rubycon 450VXH100MEFCSN22X25
PartNo:
450VXH100MEFCSN22X25
Manufacturers: Rubycon
Qty: 255
Request Qty:
Description: CAP ALUM 100UF 450V 20% SNAP
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:HA
Capacitance:100μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:Automotive
Ripple Current:120mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)