 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (02016D105MAT2A)
AVX 02016D105MAT2A
PartNo:
02016D105MAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 66188
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 1.0uF 20% X5R
RoHS:Details
Capacitance:15 uF
Voltage Rating DC:25 V