 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0201YC391KAT2A)
AVX 0201YC391KAT2A
PartNo:
0201YC391KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 68915
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 390PF 16volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V