 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04023C104KAT2A)
AVX 04023C104KAT2A
PartNo:
04023C104KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 196293
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 25volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:16 V