 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04023C472KAT2A)
AVX 04023C472KAT2A
PartNo:
04023C472KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 75119
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 4700pF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:50 V