 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04025A100JAT2A)
AVX 04025A100JAT2A
PartNo:
04025A100JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 65155
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 10pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:6.8 pF
Voltage Rating DC:250 V