 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04025A101JAT2A)
AVX 04025A101JAT2A
PartNo:
04025A101JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 181520
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 100pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V