 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04025C101KAT2A)
AVX 04025C101KAT2A
PartNo:
04025C101KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 143878
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 100pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 pF
Voltage Rating DC:6.3 V