 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04025C102JAT2A)
AVX 04025C102JAT2A
PartNo:
04025C102JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 82189
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 50volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V