 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04025C102KAT2A)
AVX 04025C102KAT2A
PartNo:
04025C102KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 447835
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1200 pF
Voltage Rating DC:250 V