 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04025C102KAT4A)
AVX 04025C102KAT4A
PartNo:
04025C102KAT4A
Manufacturers: AVX
Qty: 400000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.68 uF
Voltage Rating DC:6.3 V