 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04025C103KAT2A)
AVX 04025C103KAT2A
PartNo:
04025C103KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 105473
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.01uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V