 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04026D105KAT2A)
AVX 04026D105KAT2A
PartNo:
04026D105KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 107096
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V