 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (04026D105MAT2A)
AVX 04026D105MAT2A
PartNo:
04026D105MAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 199031
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V