 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0402YC104KAT2A)
AVX 0402YC104KAT2A
PartNo:
0402YC104KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 132240
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.1uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:10 uF