 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0402YC223KAT2A)
AVX 0402YC223KAT2A
PartNo:
0402YC223KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 66526
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.022uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V