 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0402YG104ZAT2A)
AVX 0402YG104ZAT2A
PartNo:
0402YG104ZAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 97424
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 16volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V