 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0402ZD104KAT2A)
AVX 0402ZD104KAT2A
PartNo:
0402ZD104KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 403310
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:50 V