 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0402ZD105KAT2A)
AVX 0402ZD105KAT2A
PartNo:
0402ZD105KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 179388
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:680 pF
Voltage Rating DC:3 kV