 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06031C103KAT2A)
AVX 06031C103KAT2A
PartNo:
06031C103KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 63718
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100volts 0.01uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:10 V