 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06035A470JAT2A)
AVX 06035A470JAT2A
PartNo:
06035A470JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 76281
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 47pF 5% C0G
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V