 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06035C102JAT2A)
AVX 06035C102JAT2A
PartNo:
06035C102JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 65729
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1000pF 5% X7R
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V