 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06035C102KAT2A)
AVX 06035C102KAT2A
PartNo:
06035C102KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 352078
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1000pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:120 pF
Voltage Rating DC:450 V