 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06035C104KAZ2A)
AVX 06035C104KAZ2A
PartNo:
06035C104KAZ2A
Manufacturers: AVX
Qty: 124981
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V