 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06035C222KAT2A)
AVX 06035C222KAT2A
PartNo:
06035C222KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 54155
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 2200pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:250 V