 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06035C332KAT2A)
AVX 06035C332KAT2A
PartNo:
06035C332KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 83282
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 3300pF 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V