 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06036D106MAT2A)
AVX 06036D106MAT2A
PartNo:
06036D106MAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 180411
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 10uF 20% X5R
RoHS:Details
Capacitance:15 uF
Voltage Rating DC:100 V