 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (06036D475KAT2A)
AVX 06036D475KAT2A
PartNo:
06036D475KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 53906
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 4.7uF 10% X5R
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:2.5 kV