 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0603YC104K4T4A)
AVX 0603YC104K4T4A
PartNo:
0603YC104K4T4A
Manufacturers: AVX
Qty: 105000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 16volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:6.3 V