 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0603YC105KAT2A)
AVX 0603YC105KAT2A
PartNo:
0603YC105KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 67884
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 16volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V