 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0603YD105KAT2A)
AVX 0603YD105KAT2A
PartNo:
0603YD105KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 108177
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 16volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V