 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0603YD105KAT4A)
AVX 0603YD105KAT4A
PartNo:
0603YD105KAT4A
Manufacturers: AVX
Qty: 74980
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 1uF 10% X5R
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V