 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08051C103KAT2A)
AVX 08051C103KAT2A
PartNo:
08051C103KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 66463
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.01uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V