 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08053C104KAT2A)
AVX 08053C104KAT2A
PartNo:
08053C104KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 115883
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:16 V