 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055A101JAT2A)
AVX 08055A101JAT2A
PartNo:
08055A101JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 60154
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 100pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:4 V