 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055A102JAT2A)
AVX 08055A102JAT2A
PartNo:
08055A102JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 131505
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1000pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V