 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055A220JAT2A)
AVX 08055A220JAT2A
PartNo:
08055A220JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 62292
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 22pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V