 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055C102JAT2A)
AVX 08055C102JAT2A
PartNo:
08055C102JAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 54172
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1000pF 50volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:630 V