 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055C102KAT2A)
AVX 08055C102KAT2A
PartNo:
08055C102KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 73819
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1000pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:250 V