 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055C103KAT2A)
AVX 08055C103KAT2A
PartNo:
08055C103KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 586305
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.01uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:4 V