 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055C104KAT2A)
AVX 08055C104KAT2A
PartNo:
08055C104KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 1098120
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.015 uF
Voltage Rating DC:250 V