 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055C104MAT2A)
AVX 08055C104MAT2A
PartNo:
08055C104MAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 94868
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 50volts X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:14 pF
Voltage Rating DC:50 V