 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08055G104ZAT2A)
AVX 08055G104ZAT2A
PartNo:
08055G104ZAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 72124
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 50volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V