 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (08056D106KAT2A)
AVX 08056D106KAT2A
PartNo:
08056D106KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 212173
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V