 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0805YC104KAT4A)
AVX 0805YC104KAT4A
PartNo:
0805YC104KAT4A
Manufacturers: AVX
Qty: 60000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:9.1 pF
Voltage Rating DC:250 V