 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0805YC105KAT2A)
AVX 0805YC105KAT2A
PartNo:
0805YC105KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 57234
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V