 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (0805YD106KAT2A)
AVX 0805YD106KAT2A
PartNo:
0805YD106KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 195087
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 16volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:6.3 V