 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (12065C103KAT2A)
AVX 12065C103KAT2A
PartNo:
12065C103KAT2A
Manufacturers: AVX
Qty: 110286
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 0.01uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.7 pF
Voltage Rating DC:50 V